De kasreserves van Anthropic kunnen tegen eind 2027 oplopen tot bijna $400 miljard, volgens een raming die World Trade Securities op 27 oktober 2026 heeft gerapporteerd. Het bedrag omvat verwachte financiering en bestaat dus niet volledig uit reeds aangehouden kasmiddelen.

Belangrijkste punten

  • Volgens de raming beschikt Anthropic momenteel over $132 miljard aan kasmiddelen.
  • Daarnaast wordt $140 miljard verwacht uit een beursgang, terwijl Google, Amazon en Broadcom $77 miljard hebben toegezegd.
  • De beschikbare cijfers verklaren niet hoe het bedrag kan oplopen tot bijna $400 miljard.

Wat is inbegrepen in de kasreserves van Anthropic?

World Trade Securities schatte de kasmiddelen van Anthropic op $132 miljard en noemde twee mogelijke financieringsbronnen: $140 miljard die wordt verwacht uit een beursintroductie en $77 miljard die is toegezegd door Google, Amazon en Broadcom.

De opbrengsten uit de beursgang zijn een verwachting, geen afgerond financieringsresultaat. De beschikbare informatie vermeldt niet wanneer de toegezegde bedragen zouden worden ontvangen of hoeveel elk bedrijf heeft toegezegd.

PostDetails
Huidige kasmiddelen$132 miljard
Verwachte opbrengsten uit beursgang$140 miljard
Toegezegd door Google, Amazon en Broadcom$77 miljard
Geschatte kaspositie tegen eind 2027Kan oplopen tot bijna $400 miljard

Het traject naar de raming voor 2027

De drie genoemde bedragen komen samen uit op $349 miljard, minder dan de bijna $400 miljard die voor eind 2027 wordt geraamd. De beschikbare informatie verklaart het verschil niet en maakt niet duidelijk of er sprake is van overlap tussen de bedragen.

Anthropic richt zich op het opbouwen van rekenkracht voor geavanceerde AI-modellen. In de raming wordt niet vermeld welk deel van de financiering zou worden besteed aan rekenkracht of andere activiteiten.

Meer nieuws lezen

Meer nieuws van FinanceVelix

Disclaimer

Dit artikel van FinanceVelix bevat algemene informatie en is geen gepersonaliseerd financieel, beleggings-, juridisch of fiscaal advies. Marktprijzen, rentetarieven en economische omstandigheden kunnen veranderen; beleggen brengt het risico op verlies met zich mee. De feiten weerspiegelen de informatie die ten tijde van publicatie beschikbaar was en kunnen veranderen. Controleer belangrijke informatie onafhankelijk en raadpleeg indien nodig een gekwalificeerde deskundige. Een vermelding van een actief, bedrijf of dienst houdt geen aanbeveling in.