Man Group oppga en SThree-posisjon som representerte en eierandel på 8,72 % i selskapets ordinære aksjer på 1p per 23. oktober 2026, etter å ha rapportert reduksjoner i eksponeringen gjennom equity swaps.

Hovedpunkter

  • Den oppgitte eierandelen omfattet aksjer som var eid eller kontrollert, samt kontantavregnede derivater.
  • Man Group rapporterte også en shortposisjon tilsvarende 0,01 % av de relevante verdipapirene.
  • Fire equity swap-transaksjoner reduserte den lange eksponeringen til £2.9422 per referanseverdipapir.

Hva SThree-posisjonen omfatter

Man Groups melding 26. oktober oppga interesser i 10,597,682 SThree-verdipapirer, tilsvarende 8,72 % av den relevante klassen. Totalt omfattet dette 6,820,075 verdipapirer som var eid eller kontrollert, og interesser i 3,777,607 verdipapirer gjennom kontantavregnede derivater.

Meldingen oppførte også en separat shortposisjon gjennom kontantavregnede derivater. Den ble levert i henhold til regel 8.3 i Takeover Code, som omfatter meldinger fra personer med interesser tilsvarende 1 % eller mer av relevante verdipapirer.

PostDetaljer
Verdipapirer eid eller kontrollert6,820,075; 5.61%
Interesser i kontantavregnede derivater3,777,607; 3.10%
Samlede interesser10,597,682; 8.72%
Shortposisjon i kontantavregnede derivater15,497; 0.01%

Equity swap-transaksjoner

Meldingen registrerte fire transaksjoner som reduserte lange equity swap-posisjoner, med henholdsvis 7,384, 21,103, 144 og 48,462 referanseverdipapirer. Hver transaksjon var oppført til £2.9422 per enhet.

Man Group opplyste at selskapet ikke leverte en melding på vegne av en annen part i tilbudet. Det rapporterte ingen relevante skadesløsholdelses- eller handelsavtaler, og heller ingen avtaler om stemmerettigheter eller fremtidig erverv eller avhending av verdipapirer som derivatene refererte til.

Les flere nyheter

Flere nyheter fra FinanceVelix

Ansvarsfraskrivelse

Denne FinanceVelix-artikkelen gir generell informasjon, ikke personlig tilpasset finansiell, investeringsmessig, juridisk eller skattemessig rådgivning. Markedspriser, renter og økonomiske forhold kan endre seg; investeringer innebærer risiko for tap. Fakta gjenspeiler informasjonen som var tilgjengelig da artikkelen ble publisert, og kan endre seg. Kontroller viktig informasjon uavhengig, og rådfør deg med en kvalifisert fagperson ved behov. Omtale av en eiendel, et selskap eller en tjeneste innebærer ikke en anbefaling.